Proces prodeje

První informativní schůzka

Na naší první schůzce se seznámíme, probereme o jakou nemovitost se jedná. Na řadu přijdou i dispozice nemovitosti, její stav, stejně tak cena, vaše požadavky a tak podobně. První schůzka je nezávazná a domlouvají se na ní především podmínky naší možné další spolupráce.

Podpis smlouvy

Naše druhá schůzka už bude oficiálnější. Domluvíme si konkrétní postup spolupráce a její podmínky. Naši společnou dohodu pak potvrdíme podpisem zprostředkovatelské smlouvy.

Představení nemovitosti a její nafocení

Pak bude následovat naše schůzka přímo na místě, v bytě, domě, na pozemku nebo i v garáži. Vaši nemovitost si pečlivě nafotíme nebo natočíme videoprohlídku. Právě fotografie a video totiž udělají na potenciální zájemce největší dojem, mají obrovský vliv na to, jestli člověk vaši nemovitost koupí nebo ne.  V tomto směru pracuji s odborníky, kteří se postarají, aby Vaše nemovitost vypadala skvěle a oslovila co nejvíce zájemců!

Inzerce a prohlídky

Inzerát s nabídkou pak vyvěsím na své  webové stránky, stejně jako na největší české realitní servery. Se zájemci budu aktivně komunikovat a pokusím se co nejdříve domluvit osobní prohlídku. Na prohlídce pak zájemcům nemovitost ukáži a zodpovím na veškeré možné dotazy.

Kupní smlouva a advokátní úschova

Pokud budou prohlídky úspěšné, nezbývá než obchod pomalu ukončit. Zajistím vám kvalitně sepsanou kupní smlouvu a veškerý právní servis, včetně advokátní úschovy.

Předání nemovitosti

Po podpisu kupní smlouvy a vkladu do katastru nemovitosti dojde k samotnému předání. Tady se podepisuje i předávací protokol, kde je jasný reálný stav nemovitosti, a který slouží i jako podklad pro přepis energií.

Daň z nabytí nemovitosti a poprodejní servis

Od roku 2016 přešla platba daně z nabytí nemovitosti na kupujícího. Budete potřebovat pomoci s vyplněním daňového přiznání a rovnou jeho podáním na příslušný finanční úřad? Jsem tady pro vás.

Momentálně v  tomto roce 2020 se jedná o zrušení daně z nabytí nemovitosti, aktuálně je již tato novela schválena parlamentem a čeká se na formální podpis prezidenta.

Budete mít nějaké otázky z realitní oblasti i po ukončení našeho obchodu? Neváhejte mě kontaktovat.